blog

Jedna běžná fráze používaná v praxi je: „Kéž jsem šťastný

Jedna běžná fráze používaná v praxi je: „Kéž jsem šťastný

NFL doufá, že virtuální zábava pomůže omezit chuť veřejnosti po velkých setkáních. Miley Cyrus bude hlavní hvězdou NFL TikTok Tailgate Super Bowl Pregame Show. Fanoušci sledující z domova ve Spojených státech a Kanadě se mohou na TikTok naladit na @NFL a získat tak přístup ke dvěma hodinám živého exkluzivního předzápasového obsahu.

Jak se stát gaučem s vědomím COVID

Podle The Wall Street Journal loni dosáhlo televizní publikum této hry 100 milionů a tato čísla mohou být letos stejně masivní.

“Rodiny, přátelé a sousedé se budou chtít sejít a sledovat Super Bowl.” Je to nádherná americká tradice, “říká William Schaffner, MD, specialista na infekční choroby a profesor preventivní medicíny a zdravotní politiky na Lékařské fakultě Vanderbilt University v Nashvillu, Tennessee.

“Nemyslím si, že mnoho lidí bude chtít nosit masky, zatímco budou čumět na nachos a fandit svým týmům nebo sténat nebo sténat, když někdo upustí míč,” varuje doktor Schaffner. “Toto jsou ideální prostředí pro virus, protože lidé budou blízko sebe delší dobu, pravděpodobně uvnitř.” ”

Pokud jde o jakýkoli plán Super Bowl, Associated Press uvádí, že ředitel NIAID Fauci radí veřejnosti, aby „jen ležela a ochladila. ”

Ředitelka CDC Rochelle Walensky, MD, MPH, ve středu ve středu na briefingu v Bílém domě řekla: „Bez ohledu na to, pro jaký tým fandíte a jaká je vaše oblíbená reklama, sledujte Super Bowl bezpečně a shromažďujte se pouze virtuálně nebo s lidmi, které žijete. s. ”

NFL povzbuzuje lidi, aby kvůli této Super Bowl zůstali doma s rodinou. Lidé se nevyhnutelně budou scházet kolem televizorů, aby to oslavili, ale stále můžete podniknout kroky k pořádání večírků, které sníží riziko přenosu nebo nákazy koronavirem.

8 způsobů, jak chránit sebe i hosty

Zde je osm věcí, které můžete udělat, abyste ochránili sebe i ostatní při sledování velké hry.

Omezte počet lidí, kteří přijdou. “Nejbezpečnější způsob, jak sledovat Super Bowl, je s lidmi ve vašem ‘pod’ nebo kteří žijí ve vaší domácnosti,” říká Dr. Glatter. Lusky neboli „bubliny“ jsou malé skupiny lidí, kteří navzájem omezují svou nedistribuovanou sociální interakci. “Pozvání ostatních do vašeho domova zvyšuje riziko přenosu virů,” dodává.

Uspořádejte virtuální večírek. Jednou z nejbezpečnějších možností by bylo streamovat hru zdarma (například na CBSSports. Com) a poté sdílet obrazovku se svými přáteli Zoom a sledovat je společně. Nebo můžete hru sledovat všichni na domovských obrazovkách, ale ve skupině můžete komunikovat pomocí funkce Zoom. CNet a Wired poskytují několik možností pro nastavení úspěšné virtuální párty.

Sledujte hru venku, pokud je to možné. Pokud to počasí dovolí, Schaffner navrhuje, aby někteří fotbaloví fanoušci mohli uvažovat o pořádání venkovní Super Bowl bash – pokud dokážou hosty zahřát a nastavit si venkovní obrazovku. “Možná budete moci zahájit večírek venku a pak jít dovnitř jen kvůli hře,” říká, pokud přijmete vhodná vnitřní opatření.

Vyvětrejte svůj vnitřní prostor. Pokud hru sledujete uvnitř, otevřete okna a dveře nebo umístěte centrální vzduch a topení na nepřetržitý oběh.

Řekněte hostům, aby nosili masky. Připomeňte hostům, aby nosili roušky a měli po ruce pár věcí pro případ, že by někdo zapomněl na ty jejich.

Fanoušci si přirozeně budou muset sundat masky k jídlu a pití, ale Glatter varuje, že jídlo a alkohol podávané uvnitř mohou způsobovat potíže.

“Sejmutí masky k jídlu nebo pití zvyšuje riziko přenosu aerosolizací virových částic v malých kapičkách,” říká. “A když se podává alkohol, tendence mluvit hlasitěji zvyšuje riziko tvorby dalších kapiček a dalšího šíření viru.” Aerosoly mohou zůstat v uzavřeném prostoru se špatným větráním až tři hodiny. ”

Pokud si lidé mohou dávat přestávky na jídlo a pití venku, může to snížit šance na přenos viru.

Udržujte všechny sociálně vzdálené. CDC (která nabízí vlastní tipy na párty Super Bowl) doporučuje sedět alespoň šest stop od lidí, s nimiž nežijete. Můžete nastavit židle dostatečně daleko od sebe, aby pomohly vašim hostům udržet si odstup.

Vypněte dezinfekci rukou. Povzbuďte své návštěvníky, aby si často dezinfikovali ruce dezinfekčním prostředkem obsahujícím alespoň 60 procent alkoholu (podle doporučení CDC).

Přineste si vlastní jídlo, pití, talíře, šálky, nádobí a balíčky s kořením. Sdílení dipů, žetonů, křídel a dalšího občerstvení je obvykle velkou součástí oslav herního dne. Sdílení potravin ale znamená potenciální sdílení virů. Pokud si hosté přinesou vlastní pomazánku, může to snížit šance na šíření nemocí.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o aktualizacích koronaviru!

Nejnovější informace o koronaviru

Je bezpečné obejmout se v částečně očkovaném světě?

Možná jste své rodiče nebo prarodiče neobjali už více než rok. Je bezpečné jít na mačkání, pokud jsou všichni očkováni proti COVID-19. . .

Od Becky Upham 28. dubna 2021

Pandemie zhoršuje problémy duševního zdraví u Američanů s nedostatkem potravin

Počet domácností, které bojují s potravinovou nedostatečností, ve Spojených státech poklesl, ale během pandemie se vrátil na úroveň velké recese. . .

Zachary Smith, 26. dubna 2021

Sledujte Vax: Kupující Pozor: Bojujte s očkováním proti COVID-19

Vakcíny jsou ve Spojených státech zdarma, ale to nezabrání špatným hercům ve snaze přesvědčit vás o opaku.

Od Serena Marshall 22. dubna 2021

Sledujte Vax: Zažívají ženy COVID-19 a vakcíny odlišně od mužů?

Ženy byly obzvláště silně zasaženy samotným virem a vedlejšími účinky očkování.

Od Serena Marshall 22. dubna 2021

Sledujte Vax: Porozumění důvodům váhavosti očkování proti COVID-19

Proč se někteří lidé zdráhají vyhrnout si rukávy a co je špatného na tom, když chtějí být plně informováni?

Od Serena Marshall 21. dubna 2021

Studie ukazuje některé vitamíny a doplňky související se sníženým rizikem COVID-19 u žen

Nechoďte ještě do lékárny, abyste si udělali zásoby – data průzkumu nejsou zdaleka průkazná, říká výzkumný tým.

Od Carmen Chai 20. dubna 2021

Očkovaní proti COVID-19, ale stále nervózní? Nejsi sám

Cítíte se na hraně i poté, co jste dostali vakcínu proti COVID-19? Odborníci tvrdí, že je to přirozené. Zde je důvod – a co s tím dělat.

Od Kaitlin Sullivan 16. dubna 2021

Proč ženy X. generace během pandemie dobře nespaly

Gen Xer Ada Calhoun napsal knihu o tom, proč mnoho žen jako ona má tendenci čelit jedinečné krizi středního věku. Poté přišla globální pandemie. Zde je její pohled na to, jak. . .

Od Abby Ellin 9. dubna 2021

Je COVID-19 důvodem, proč vám vypadávají vlasy?

Pokud zjistíte, že shazujete vlákna, může být na vině stres z COVID.

Od Jessica Migala 30. března 2021

Sledujte Vax: Funguje bezpečnostní systém vakcíny proti COVID pro sledování vedlejších účinků?

Zdravotní agentury nadále monitorují bezpečnost očkovacích látek, ale kdy budou jejich údaje dostupné veřejnosti?

Serena Marshall 29. března 2021 Zobrazit vše

Několik zavedených meditačních metod a přístupů znamená, že je možné najít ten, který odpovídá vašemu životnímu stylu. Tom Merton/

Výzkum ukazuje, že veteráni jsou vystaveni zvýšenému riziku duševních chorob, jako je PTSD, úzkost a deprese v důsledku nasazení a boje. K jeho léčbě doporučuje americké ministerstvo pro záležitosti veteránů Národní centrum pro PTSD (NCPTSD) psychoterapie zaměřené na traumata, včetně dlouhodobé expozice, terapie kognitivního zpracování a desenzibilizace a přepracování terapie pohybů očí. Medikace se také používá k léčbě symptomů duševních chorob. Ale tyto terapie se zaměřují na trauma, kterému se veteráni možná budou chtít vyhnout. Stigma tradičních přístupů psychoterapie by také mohla veterány odradit od hledání pomoci, jak zjistila jedna studie publikovaná v březnu 2016 v Annals of Behavioral Medicine.

“Oblast psychologie skutečně tlačí kognitivní a behaviorální psychoterapie, které zahrnují povídání a přemýšlení o tom, co se stalo, stejně jako náročné maladaptivní myšlenkové procesy,” říká Bret A. Moore, PhD, místopředseda Institutu posttraumatického růstu Boulder Crest, as také jako bývalý armádní psycholog v aktivní službě a veterán války v Iráku. “Toto jsou účinné zásahy pro část veteránů, ale ne pro všechny.” ”

Dr. Moore říká, že jeho obor by se měl zaměřit na netradiční intervence, jako je meditace, které lze snadno zapojit mimo terapeutickou místnost, a vyhnout se umístění veterána do role „pacienta“ nebo „nemocného“, která je často spojena s tradiční léčbou PTSD.

A výzkum shledává přínos tohoto přístupu. Ve studii publikované v prosinci 2018 v The Lancet Psychiatry vědci zjistili, že meditace funguje stejně jako expoziční terapie ke zmírnění symptomů PTSD u veteránů.

Dan Libby, PhD, licencovaný klinický psycholog, učitel dietonus co obsahuje jógy a zakladatel projektu Veterans Yoga Project – vzdělávací a advokační organizace zaměřené na zlepšování zdraví veteránů prostřednictvím cvičení jógy a meditace – který se do studie nezapojil, řekl, že příznaky PTSD se často mohou cítit, jako byste byli uvězněni v jedoucím autě bez brzd.

“Když se opravdu podíváte na to, co se děje někomu, kdo se potýká s traumatem, jeho mysl se stala nebezpečným, nepředvídatelným a nekontrolovatelným místem,” říká doktor Libby. “A vnější svět se také zdá být nebezpečný a nepředvídatelný.” “Věří, že mnoho veteránů by mohlo těžit z holističtějšího a všímavějšího přístupu k léčbě PTSD.” “Jako klinický psycholog pracující ve VA jsem zjistil, že veteráni, kteří měli také praxi, ať už meditaci nebo všímavý pohyb, měli lepší výsledky,” říká.

SOUVISEJÍCÍ: PTSD v armádě: Statistiky, příčiny, léčby a další

Různé formy meditace studované u veteránů

Meditace je technika nebo soubor technik, které mohou člověku pomoci soustředit svou mysl a přivést ji zpět do přítomného okamžiku. Podle Národního centra pro doplňkové a integrované zdraví bylo prokázáno, že pomáhá zmírnit řadu zdravotních problémů, od deprese a úzkosti až po symptomy menopauzy a dokonce i vysoký krevní tlak.

Zde je to, co má výzkum říci o tom, jak může meditace také pomoci veteránům zvládat PTSD.

1. Meditace soucitu

Meditace soucitu zahrnuje opakování frází určených ke zvýšení empatie a soucitu s ostatními.

Jedna běžná fráze používaná v praxi je: „Kéž jsem šťastný. Ať jsem mírumilovný. Kéž jsem osvobozen od utrpení. “Jakmile ucítíte, že jste tuto zprávu zvnitřnili, můžete přejít k tomu, abyste stejné pozitivní myšlenky přáli i ostatním: členům rodiny, přátelům a dokonce i cizím lidem.”

Malé studie ukazují, že praktikování meditace soucitu může zmírnit příznaky PTSD. Článek publikovaný v dubnu 2019 v časopise Journal of Traumatic Stress zjistil, že cvičení meditace soucitu po dobu 90 minut týdně mělo větší účinek na symptomy PTSD u veteránů než program skládající se z psychoedukace, relaxačního tréninku a spánkové hygieny. Další studie publikovaná v dubnu 2019 v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine zjistila, že veteránští účastníci sami hlásili významný pokles symptomů PTSD a vysoký stupeň spokojenosti s programem meditace soucitu. Další studie zkoumala účinky meditace milující laskavosti (specifický druh meditace soucitu) na symptomy PTSD a deprese u veteránů. Publikováno v časopise Journal of Traumatic Stress, zjistilo, že veteráni, kteří praktikovali 12týdenní meditační kurz milující laskavosti, zaznamenali mírné snížení symptomů deprese a vysoké snížení symptomů PTSD při tříměsíčním sledování.

2. Transcendentální meditace

Transcendentální meditace, neboli TM, je forma meditace, při které si člověk po stanovenou dobu tiše opakuje daný zvuk, slovo nebo krátkou frázi, aby se soustředil na mysl a navodil stav klidu a relaxace . Toto slovo nebo zvuk je známý jako mantra a nemusí mít vůbec žádný význam – je to důležité pouze tehdy, pokud vám to pomůže soustředit mysl na zvuk mantry.

Maharishi Foundation, která si tuto formu meditace dala jako ochrannou známku, doporučuje cvičit TM dvakrát denně po dobu 20 minut najednou – jednou ráno, jednou večer. Nadace nabízí kurzy, které mohou stát stovky dolarů, a stanoví, že mantry mohou být přiděleny pouze praktikujícími TM.

Studie se zdají opatrně optimistické ohledně role TM při snižování symptomů PTSD. Studie například publikovaná v lednu 2018 ve Vojenské medicíně zjistila, že TM pomohla snížit symptomy PTSD, aniž by veteráni znovu zažili své trauma. Další studie, publikovaná v listopadu 2018 v Psychological Trauma: Theory, Research, Practice, and Policy, zjistila, že veteráni, kteří cvičili osmitýdenní kurz TM, hlásili zvýšenou pozornost a kvalitu života spolu se sníženými příznaky PTSD a deprese. Přestože se zdá, že výsledky naznačují, že TM je pro veterány účinná, většina vědců se shoduje, že tato specifická oblast studia je stále relativně nová a zaslouží si další výzkum.

3. Meditace mantry

Naštěstí pro ty, kteří nechtějí utratit stovky dolarů za učení TM, existuje další forma meditace, která se zaměřuje na opakování mantry – nazývá se to mantra meditace. Podle Blue Mountain Center of Meditation má za cíl přesměrovat energii, kterou můžete vynaložit na negativní myšlení, na opakování jednoduché a smysluplné mantry. Výzkum na toto téma je omezený, ale jedna studie 173 veteránů publikovaná v roce 2018 v American Journal of Psychiatry zjistila, že meditační terapie mantrou byla obecně účinnější než terapie zaměřená na současnost při snižování některých symptomů PTSD.

4. Meditace všímavosti

Tento typ meditace povzbuzuje účastníky, aby si jednoduše uvědomovali přítomný okamžik a pamatovali na něj, což umožňuje myšlenkám přicházet a odcházet bez posuzování a reakce. Podle jedné studie publikované v červnu 2015 v Applied Psychophysiology and Biofeedback je kladen zvláštní důraz na hluboké dýchání, které může pomoci zmírnit příznaky úzkosti a deprese. Studie 116 veteránů, publikovaná v srpnu 2015 v časopise Journal of the American Medical Association, zjistila, že meditace všímavosti měla mírný vliv na symptomy PTSD, ale celkově větší účinek ve srovnání se současnou skupinovou terapií. A přehled různých léčebných postupů zaměřených na všímavost u PTSD, publikovaných v časopise Journal of Psychiatry and Neuroscience v lednu 2018, dospěl k závěru, že doposud je tato praxe při snižování symptomů PTSD středně účinná a rozhodně si zaslouží další studii.

Jak zjistit, zda je meditace pro vás to pravé

Samozřejmě, jako u mnoha zdravotních stavů, neexistuje jediný lék na příznaky PTSD mezi veterány. Léčba této poruchy by měla být vždy projednána s lékařem a v případě potřeby by měla být upravena sezení nebo dávkování.