blog

Na koniec zaprogramuj smart, wykonując te trzy proste kroki:

Na koniec zaprogramuj smart, wykonując te trzy proste kroki:

Ale ostatnio wydaje się, że HIIT jest JEDYNYM sposobem, w jaki możesz ćwiczyć, co sprawia, że ​​martwię się, że ludzie przedawkują HIIT, gdy odrobina załatwiłaby sprawę.

Spójrz na liczbę okładek czasopism poświęconych HIIT, artykuły branżowe wyjaśniające i omawiające go, selfie dokumentujące trening HIIT, który rzucił instruktora na kolana dzisiaj (a także wczoraj i dzień wcześniej), a także liczbę treningowe DVD i inforeklamy poświęcone tym hardkorowym treningom. Nie możesz przed tym uciec – jest wszędzie, gdzie się obrócisz. I oczywiście, jest kilku profesjonalistów, którzy sugerują, że ludzie zachowują ostrożność w zakresie liczby szkoleń HIIT, które wykonują, ale w świecie konsumentów HIIT stał się uniwersalnym podejściem do szybkich wyników, a my, jako branża , z pewnością dostarczają.

HIIT jest gorący — a kiedy coś jest gorące, czujemy się zmuszeni do przestrzegania i dawania naszym klientom tego, czego chcą. W ten sposób nasi klienci nie mogą już uciec od tego nawet w naszych zdolnych, zaufanych rękach, więc zaczynają wierzyć, że jest to odpowiedź na ich modlitwy. Masz HIIT w harmonogramie wszędzie, a instruktorzy, którzy mają zajęcia, które nie są zatytułowane HIIT, również go wkradają (tak, byliśmy świadkami Reformer Tabata). Musisz przyznać, w głębi duszy wiesz, że zbyt wiele dobrych rzeczy NIE jest najlepsze dla ciebie ani dla tych, których uczysz. Ale potrzebujemy głosu rozsądku.

Jako profesjonaliści, musimy NAPRAWDĘ zrozumieć, czym jest HIIT, a następnie edukować ludzi, co powinni, a czego nie powinni robić, aby jak najlepiej wykorzystać swoje treningi – zbiorowo, a nie indywidualnie. Co więcej, musimy trzymać się w ryzach i nie pozwolić, aby potrzeba bycia popularnym przeważyła nad naszym obowiązkiem działania jako wykształcony profesjonalista, którego zadaniem jest PRZEPROWADZANIE konsumentów do ziemi obiecanej sprawności.

Co to jest HIIT?

HIIT — trening interwałowy o wysokiej intensywności — obejmuje krótszy trening z intensywnymi interwałami o różnych proporcjach pracy do odpoczynku. Jeśli Twoi klienci chcą uzyskać wszystko, co ich zdaniem HIIT ma do zaoferowania, muszą się postarać! Jednak ze względu na swoją popularność HIIT jest obecnie dostępny we wszystkich kształtach i rozmiarach: siłowy, cardio, hybrydowy, oparty na sprzęcie, nie oparty na sprzęcie i nie tylko; krótkie, długie i wszędzie pomiędzy. Trudno odróżnić treningi HIIT oparte na dobrych intencjach, dobrze wykonane, od tych, które tylko próbują wykorzystać popularność nazwy. (Uwaga: to samo można powiedzieć o treningach Tabata.)

Jak Fabio Comana, fizjolog ćwiczeń i znany edukator branży fitness, ujął to w jednym ze swoich ostatnich wykładów: „Prawdziwy HIIT ma swoje korzenie w wydajności, w której sportowiec dąży do tego, aby stać się większy, silniejszy lub szybszy, lub poprawić trwałą wydajność (np. 45 sekund na lodzie). Celem treningu jest systematyczne przeciążanie systemów intensywnym treningiem poprzez powtarzanie (np. 5 sekund sprintu na 40 jardów), a następnie podejmowanie odpowiednich regeneracji, aby umożliwić osiągnięcie niemal maksymalnej wydajności lub trwałej intensywności (np. określona moc lub obciążenie).” Podsumowując, nie zawsze tak się dzieje podczas treningów oznaczonych jako HIIT i ma to różne konsekwencje.

Jaki jest problem?

Członkowie zakochują się w formacie z różnych powodów, ale najczęściej obiecany wynik treningu jest tym, co najbardziej intryguje. Więc jeśli członkowie uważają, że HIIT może przynosić rezultaty szybciej i w krótszym czasie, tego właśnie oczekują. I wiesz, co zawsze mówię: „Konflikt jest wtedy, gdy oczekiwania nie spełniają rzeczywistości”. Potencjał rozczarowania jest wysoki! Przychodzą, pocą się, ważą – a kiedy wyniki nie są takie, jak sobie wyobrażali, idą mocniej, dłużej lub częściej z tym samym skutkiem. Więc kiedy zwiększony wysiłek i objętość prowadzą do wyczerpania bez nowego rozmiaru dżinsów, są sfrustrowani i często rzucają wszystko razem. Lub jeśli będą kontynuować, ponieważ treningi są świetne, mogą spowodować kontuzje.

Dlaczego nie możemy przestać?

Jako instruktor lubię ludzi. Chcę, żeby ludzie lubili fitness alkotox cenna, żeby lubili zajęcia, żeby mnie lubili i żeby do mnie wracali. Kiedy coś staje się tak popularne, mam wrażenie, że to slam-dunk i chcę kawałek ciasta. Chcę uczyć formatu i jeśli technicznie nie jest to moja klasa, chcę wziąć udział w akcji. Czy możesz się odnieść?

Kiedy członkowie przyjmują mocno reklamowaną koncepcję, mogą być bardzo głośni. Może być trudno przejść tę cienką granicę między dawaniem im tego, czego chcą, a tym, czego potrzebują. Oczywiście zazwyczaj to w rękach menedżerów programu leży tworzenie dobrze zaokrąglonych, ale również dobrze uczęszczanych harmonogramów. Całkiem zagadka, gdy format jest TAK popularny, a inne mogły popaść w niełaskę.

I na koniec lubię HIIT, ponieważ nauczanie jest zabawne! Przy minimalnej wymaganej choreografii wystarczy zegarek, energiczne melodie i dawka dobrej motywacji, aby odnieść sukces. Format sprawia, że ​​jest on przyjemny dla członków i dla mnie. Czego nie kochać?

Co możemy zrobić?

Najpierw zdobądź wykształcenie. Naprawdę zrozum HIIT, co ma do zaoferowania i jak członkowie mogą osiągnąć korzyści z HIIT. Zapoznaj się z niektórymi artykułami wymienionymi poniżej. Częścią problemu jest to, że słyszeliśmy kęsy dźwiękowe, ale być może nie dokopaliśmy się wystarczająco głęboko, aby móc dostarczyć naszym uczestnikom najlepsze informacje.

Po drugie, zachowaj ostrożność podczas planowania. Oczywiście może nie być zbyt wiele, jako instruktorzy możemy tutaj zrobić. Jednak menedżerowie muszą mieć widok na harmonogram i program z wysokości 40 000 stóp z różnorodnością i celem. Powinniśmy unikać, aby każdy gatunek zajęć miał spin HIIT tylko dlatego, że jest popularny! Musi to znaleźć odzwierciedlenie zarówno w tytułach, jak i opisach zajęć. Co ważniejsze, musimy skierować nasz zespół na tę samą stronę i nalegać, aby ludzie postępowali zgodnie ze scenariuszem. Jeśli HIIT NIE jest w twojej klasie, nie należy tego robić. KROPKA.

Na koniec zaprogramuj smart, wykonując te trzy proste kroki:

1. HIIT wymaga mniejszej głośności.

Przetłumaczone: Krótsze interwały, krótsze treningi, mniej razy w tygodniu to najlepsza recepta na uzyskanie tego, czego potrzebujesz z treningów HIIT.

2. HIIT wymaga powrotu do zdrowia.

Przetłumaczone: Pracuj ciężej w coachingu powrotu do zdrowia niż w pracy; nalegaj na posłuszeństwo podczas rekonwalescencji i oprzyj się pokusie utrzymywania klasy na gorączkowym boisku przez 60 minut. Będziesz także musiał promować właściwą regenerację między treningami i korzyści z treningu krzyżowego serca.

3. HIIT wymaga wysiłku.

Przetłumaczone: Skoncentruj się na trenowaniu odpowiedniego WYSIŁKU dla interwałów na różne sposoby; wysiłek nie musi oznaczać bólu — szukasz przeciążenia serca i płuc, które może wynikać z wielu rzeczy, nie tylko ze skoków! Przypomnij członkom, że wysiłek jest jednym z kluczowych składników uzyskiwania korzyści i nie możesz dać wysiłku, jeśli nie przestrzegasz zasad nr 1 & #2.

Jeśli jesteś profesjonalistą fitness, a nie tylko ProSUMEREM fitness (termin, który nadaję instruktorom i trenerom, którzy są profesjonalnymi konsumentami fitnessu i oddają swoje decyzje na żądanie konsumentów), kiwasz głową w zgodzie, boli cię komentować „amen” i naciskać przycisk udostępniania szybciej, niż możesz burpee – wtedy mówię, trzymaj tak dalej. Wywieraj presję na osobę obok ciebie. Podziel się tymi informacjami z innymi profesjonalistami fitness. Porozmawiaj z ludźmi, którzy uczą formatów podobnych do twoich i naprzeciwko ciebie (w tych samych przedziałach czasowych), aby upewnić się, że nie dajesz swoim klientom okazji do przedawkowania HIIT. I pamiętaj, aby zaangażować właścicieli i menedżerów w rozmowy na temat najlepszego sposobu na skonstruowanie harmonogramu, aby dać członkom to, czego chcą, ale także pokierować ich w kierunku tego, czego potrzebują.

Treningi stacjonarne są nadal opłacalne. Niska wytrzymałość jest nadal korzystna. Trening siłowy z normalnymi seriami i powtórzeniami nadal działa. Unikaj wylewania dziecka z kąpielą tylko dlatego, że media przyjęły wiadomość i uciekają z nią. HIIT jest gorący, HIIT jest świetny, HIIT jest zabawny — zrób to. Ale zawsze pamiętaj, że HIIT jest najlepszy, gdy spokojnie współistnieje ze wszystkimi innymi wspaniałymi treningami, które znamy i kochamy. Oto, aby pomóc naszym członkom uniknąć dna HIIT.

Świetne artykuły do ​​przeczytania, przejrzenia i ponownego opublikowania:

Wydanie ProSource o wysokiej intensywności treningu interwałowego ACE

Czy ćwiczenia o wysokiej intensywności wymknęły się spod kontroli? Amanda Vogel

Ekstremalny fitness: jak intensywny jest zbyt intensywny?, Amanda Vogel

Metaboliczne efekty HIIT — dr Len Kravitz

Bądźmy szczerzy – wszedłeś w ten biznes, bo lubisz się przeprowadzać. Celowo nie podjąłeś pracy przy biurku, a myśl o zamknięciu w boksie prawdopodobnie sprawia, że ​​chcesz krzyczeć. Ale oto rzeczywistość: jeśli chcesz pozostać w biznesie fitness, musisz również znaleźć czas na pracę nad swoim biznesem. A to może wymagać zarówno komputera, jak i krzesła biurowego.

OK, więc nie musi wymagać krzesła biurowego — może to być kanapa, wygodny fotel w ulubionej kawiarni lub fotel wypoczynkowy na werandzie. I możesz wybrać pióro i papier zamiast komputera. Cokolwiek zdecydujesz, dedykowane godziny pracy nie mogą podlegać negocjacjom w Twoim tygodniowym harmonogramie, jeśli planujesz stworzyć, utrzymać i rozwijać swój biznes fitness.

Jako profesjonalista ds. zdrowia i fitnessu, duża część Twojej firmy opiera się na pojawianiu się i wymianie czasu na pieniądze. Planujesz sesję treningową lub prowadzisz zajęcia w zamian za ustaloną stawkę. A jeśli dobrze wykonasz swoją pracę (uzyskasz wyniki klientów lub stworzysz niezapomniane wrażenia dla uczestników), zatrzymasz klienta lub klasę i nadal będziesz zarabiać pieniądze. Brzmi dobrze, prawda? Cóż, jest dobrze — to znaczy, dopóki nie jest.

Zastanów się: nadejdzie czas, kiedy stracisz klienta lub klasę z powodów, na które nie masz wpływu. Nadejdzie również czas, kiedy będziesz musiał zmienić godziny pracy ze względu na okoliczności życiowe. Może zaistnieć potrzeba wzięcia przedłużonego urlopu na ciążę, kontuzję, chorobę lub opiekę rodzinną. Możesz też po prostu chcieć wziąć urlop jak normalna osoba. Jeśli jednak nie opracujesz strategii przed tymi wydarzeniami, może się okazać, że po prostu obniżysz pensję i uporasz się z następstwami. A kto chce tak żyć?

Oto dobra wiadomość: można tego całkowicie uniknąć. Czas przeznaczony na pracę nad firmą powinien pozwolić Ci aktywnie skoncentrować się na projektach i zadaniach, które mogą zabezpieczyć (i zwiększyć) Twoje dochody. Praca w firmie wykracza poza ogólne operacje biurowe lub codzienne zadania, takie jak odpowiadanie na e-maile, publikowanie w mediach społecznościowych, przygotowywanie się do zajęć lub klientów, rozliczanie i papierkowa robota. To musi być również uwzględnione w twoim tygodniowym harmonogramie. Rodzaj pracy, o której tutaj mówię, jest introspekcyjny i ciągły oraz wymaga bloków czasu.

Dobrą zasadą jest odłożenie co najmniej 20% całkowitego czasu pracy każdego tygodnia na pracę biurową. Z tych 20% co najmniej połowa powinna być zarezerwowana na prace związane z budowaniem biznesu, podczas gdy pozostała część jest przeznaczona na codzienne czynności.

Na przykład, jeśli jesteś pełnoetatowym trenerem personalnym, który chce pracować 40 godzin tygodniowo, powinieneś być w swoim biznesie (na sali, szkolenia, nauczanie, planowanie, ćwiczenia) nie więcej niż 32 godziny tygodniowo, z resztą osiem godzin podzielonych między budowanie biznesu i zadania operacyjne.

Następnie musisz mieć pewność, że wydzieliłeś bloki czasu na godziny budowania biznesu. Jak zobaczysz, praca, którą będziesz musiał wykonać, nie może być wciśnięta między zajęcia lub klientów ani wykonywać 20 minut na raz. Nawet jeśli jest to tylko jeden blok tygodniowo, większa część czasu przyniesie lepsze wyniki. Te godziny nie powinny być refleksją (tzn. zrobię ten sobotni poranek, gdy będę odpoczywać na kanapie). Te godziny powinny znaleźć się w twoim harmonogramie podczas tygodnia pracy i powinny być uważane za święte.

W tych godzinach budowania biznesu, które zablokowałeś, skup się na następujących kwestiach:

Upskilling – kształcenie ustawiczne w fitness i poza fitness (biznes, marketing, komunikacja)Autopromocja – networking, zasięg bezpośredni, strategia polecania, mówienie, pisanie, obecność w sieciDodatkowe strumienie przychodów — weryfikacja, burza mózgów, opracowywanie sposobów na zwiększenie przychodów poza czas handlu za pieniądze

Jeśli zobowiążesz się do spędzania czasu w każdym tygodniu na wszystkich tych trzech obszarach, Twoja firma zacznie się rozwijać (o ile nie tylko będziesz myśleć o tych rzeczach, ale faktycznie tworzysz projekty i usuwasz rzeczy z listy rzeczy do zrobienia). Czas, jaki to potrwa, będzie się różnić i jest całkowicie uzależniony od ilości czasu, który chcesz poświęcić na pracę nad swoim biznesem, a ile czasu. Ale jeśli chcesz wymienić kilka gwarantowanych dolarów z klientem twarzą w twarz, aby zyskać w przyszłości, na pewno zostaniesz nagrodzony.

Początek Nowego Roku to naturalna okazja do naciśnięcia resetu. Wiele osób decyduje, że styczeń to najlepszy miesiąc na powrót do zdrowego stylu życia lub rozpoczęcie procesu dotarcia do zdrowszego miejsca. Może to obejmować lepsze wybory żywieniowe, większą aktywność, plan treningowy i zdrowsze zachowania. Szalejemy, czyszcząc lodówkę, kupując nowy karnet na siłownię, planując treningi na miesiąc i kupując nowy sprzęt, który z pewnością pomoże nam się tego trzymać w tym roku.

Styczeń to świetny czas na wyczyszczenie łupków i rozpoczęcie od nowa, ale przyjęcie podejścia „wszystko albo nic” do Nowego Roku (i nowego Ciebie!) prawdopodobnie przyniesie odwrotny skutek. Zamiast decydować się na zrzucenie 20 kilogramów, ćwiczyć codziennie lub jeść czysto każdy posiłek, wypróbuj to noworoczne postanowienie:

„Będę konsekwentna w moich dążeniach do dobrego samopoczucia w tym roku”.

Ta potężna mantra poprowadzi cię i doprowadzi do lepszych rezultatów niż po prostu wybór zachowania do dodania lub wyeliminowania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać Nowy Rok:

Życie jest zbyt krótkie, by oceniać siebie na podstawie jednego „złego” wyboru.

Po pierwsze, należy zauważyć, że określanie wyborów jako „dobre” lub „złe” nie jest pomocne, jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie (z wyjątkiem oczywiście oczywistych rzeczy, takich jak palenie). W momencie, w którym zaczynasz oznaczać desery lub nie są one tak złe, zaczynasz notować. A kiedy wynik spadnie, możesz całkowicie zrezygnować ze swojego planu. A to ma tendencję do kierowania cię w złym kierunku.

Zamiast tego staraj się dokonywać wyborów właściwych na dany dzień i na ten moment. Traktuj życie bardziej jak bilans niż kartę wyników. W niektóre dni będziesz dokonywać „najlepszych” wyborów, w inne dni „lepszych” i od czasu do czasu „mniejszych” wyborów związanych z odżywianiem, snem, stresem i poziomem aktywności. Ale jeśli będziesz wybierać świadomie każdego dnia, powiedzenie „tak” na deser lub odpoczynek na kanapie przez cały dzień zamiast biegania nie zrujnuje twoich wysiłków. Zamiast tego po prostu zanotujesz sobie w pamięci i zrównoważysz ten wybór, wybierając równowagę w następnej rundzie.

Co najważniejsze, unikaj sytuacji, w której jeden dzień „mniejszych” wyborów zmienia się w kulę śniegową do dwóch dni, a potem trzech, z koniecznością ponownego „resetowania” w każdy poniedziałek. Utrzymuj koła w ruchu, stale monitorując swoje wybory i wracaj na tor, kiedy tylko możesz.

Wellness to podróż, a nie cel.

Cele takie jak zrzucenie 20 funtów, przebiegnięcie maratonu czy rywalizacja w zawodach są wspaniałymi motywatorami. Ale jeśli skupimy się całym sercem na ostatecznym celu i próbie osiągnięcia go w określonych ramach czasowych, możemy chcieć dokonać niezwykłych poświęceń w krótkim okresie dla szybkiej zapłaty lub korzyści.