blog

Żadne lekarstwo nie sprawi, że padaczka zniknie” – mówi Bourgeois

Żadne lekarstwo nie sprawi, że padaczka zniknie” – mówi Bourgeois

A w przypadku schorzeń upośledzających rozwój, takich jak porażenie mózgowe lub upośledzenie umysłowe, które wywołują napady padaczkowe, lekarze twierdzą, że celem jest próba doprowadzenia dzieci do poziomu, na którym znajdowały się przed napadami. „Chcemy kontrolować napady, aby zapobiec dalszej niepełnosprawności i przewyższyć ich status, cokolwiek to jest”, mówi dr Mikati.

Napady padaczkowe i epilepsja: czy istnieje lekarstwo?

Ściśle mówiąc, nie ma „lekarstwa” na epilepsję, chociaż niektóre dzieci często wyrastają z pewnych typów, takich jak łagodne zespoły padaczki rolandycznej.

„W przypadku łagodnej padaczki nie ma nieprawidłowości w mózgu, a większość dzieci wyrośnie z napadów i zacznie prowadzić zupełnie normalne życie” – mówi Pellock. „Około dwie trzecie napadów można kontrolować. To nie jest lekarstwo — nie zmieniasz długoterminowego wyniku, ale możesz zapobiegać kontuzjom. ”

Leczenie padaczki w celu kontrolowania napadów obejmuje:

Lek. „Żadne lekarstwo nie sprawi, że padaczka zniknie” – mówi Bourgeois. „Po prostu tłumią objawy. „Niektóre starsze leki miały skutki uboczne, takie jak senność, niezdolność do koncentracji i nadpobudliwość”, mówi Pellock. Ale dzisiaj są dostępne bardziej skuteczne leki o mniejszej liczbie skutków ubocznych dla dzieci, takie jak lamotrygina (Lamictal) i okskarbazepina (Trileptal). „Najbliższym sposobem na wyleczenie jest operacja usunięcia części mózgu, która powoduje napady padaczkowe”, mówi Bourgeois. „To jak wyjęcie spustu z bomby. "Dieta. Dieta ketogeniczna, bogata w tłuszcze i uboga w węglowodany, sprzyja produkcji ketonów. Ta substancja chemiczna, z nieznanego powodu, może kontrolować napady padaczkowe u niektórych dzieci. Stymulacja nerwów. W tym zabiegu długi nerw błędny, który zaczyna się w pniu mózgu, jest elektronicznie stymulowany przez baterię zainstalowaną tuż pod skórą; jest to zwykle procedura ambulatoryjna.

Rodzaj zespołu padaczkowego Twojego dziecka i reakcja na leczenie wpłyną na jego indywidualny wynik. W miarę kontynuowania badań nad leczeniem napadów rodzice mogą odegrać swoją rolę, współpracując z lekarzami w celu ustalenia źródła napadów, a następnie pomocy w kontrolowaniu objawów u dziecka.

Ostatnia recenzja: 5 marca 2009 | Ostatnia aktualizacja: 5 marca 2009 Ten dział stworzony i wyprodukowany wyłącznie przez redakcję EverydayHealth. com. © 2008 Zdrowie na co dzień. pl; Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wróć do Centrum zasobów dotyczących padaczki dziecięcej

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze w epilepsji

Naukowcy odkryli, że leki CBD zmniejszają napady padaczkowe u dzieci zażywanych wieloma lekami przeciwpadaczkowymi

Nowe badanie potwierdza możliwe niższe poziomy dawkowania zatwierdzonego przez FDA leku pochodzącego z konopi indyjskich w przypadku trudnej do leczenia padaczki.

Przez Don RaufMarzec 10, 2020

Czego lekarz nie powie ci o epilepsji: może cię zabić

Autor: Kurt Eichenwald Kwiecień 30, 2019

Policja + Ignorancja + Padaczka = Śmiertelna kombinacja

Autor: Kurt Eichenwald 5 kwietnia 2019 r.

Niemal powszechna samotność życia z padaczką

Autor: Kurt Eichenwald 29 marca 2019 r.

Co robić, a czego nie robić, jeśli jesteś świadkiem napadu

Autor: Kurt Eichenwald21 marca 2019 r.

Jak lepiej spać, jeśli masz epilepsję

Padaczka może zakłócać twój sen, co może pogorszyć twoją epilepsję. Oto jak poruszać się po tej skomplikowanej relacji.

Autor Molly Ehlman Potter 1 października 2018 r.

11 sposobów na bezpieczniejszą podróż w przypadku padaczki

Tęsknisz za zmianą scenerii? Przy odrobinie namysłu możesz mieć przyjemną (i bezpieczną) podróż.

Beth W. Orenstein 1 października 2018 r.

Za kółkiem z epilepsją

Prowadzenie pojazdu z padaczką jest możliwe, jeśli spełniasz określone wymogi bezpieczeństwa i znasz odpowiednie przepisy.

Elizabeth Shimer Bowers 28 czerwca 2013 r.

Przezwyciężanie piętna epilepsji

Dezinformacja i stereotypy padaczki często uniemożliwiają osobom z tym zaburzeniem napadowym uzyskanie potrzebnej opieki. Porady od ludzi, którzy przezwyciężyli. . .

Elizabeth Shimer Bowers 28 czerwca 2013 r.

„Rozrusznik” mózgu może powstrzymać napady padaczkowe

W badaniu klinicznym lekarze z Mayo Clinic leczą padaczkę za pomocą eksperymentalnego stymulatora, który wykorzystuje energię elektryczną do rażenia napadów.

Do 21 grudnia 2012"

Chipotle to popularna sieć casual food, która pozwala dostosować zamówienia. Stephen Brashear/AP Photo

Jeśli jesteś w drodze lub musisz zatrzymać się na przekąskę podczas zakupów w centrum handlowym, prawdopodobnie natkniesz się na Chipotle Mexican Grill. Chipotle, popularna sieciowa restauracja typu fast-casual, jest ulubioną wśród wielu ludzi w Stanach Zjednoczonych, którzy lubią burrito, tacos lub frytki i salsę.

W Chipotle można nawet zdrowo się odżywiać, ponieważ do posiłku można wybrać warzywa, fasolę, tofu lub mięso. Ale co, jeśli masz IBD, taką jak choroba Leśniowskiego-Crohna?

Chociaż eksperci zalecają, aby nie wyrabiać sobie nawyku spożywania posiłków poza domem i zauważają, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia do jedzenia w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna, nasz dietetyk Kelly Kennedy, RD, oferuje pięć wskazówek dotyczących podejmowania najzdrowszych możliwych decyzji podczas wyżywienie w Chipotle.

1. Wybierz chude białko

Wiele meksykańskich potraw koncentruje się na białku, więc jest to jedna z pierwszych decyzji, jakie podejmiesz, decydując, co zamówić w Chipotle.

Kennedy zaleca wybór kurczaka lub sofritas, które są wykonane z rozdrobnionego tofu. „To byłyby najszczuplejsze źródła białka” – mówi.

Pamiętaj, że te produkty są przed sezonem, co może powodować problemy z żołądkiem u osób z chorobą Crohna. „Ostre potrawy zwykle nie są dobre dla osób z chorobą Crohna” – mówi Kennedy.

2. Uważaj na węglowodany i błonnik

Po określeniu rodzaju białka, jakie chcesz w Chipotle, otrzymasz wybór ryżu do dodania do tacos, burrito lub miski.

Podczas rzutów pacjenci z chorobą Leśniowskiego-Crohna powinni generalnie unikać pokarmów bogatych w błonnik, ponieważ błonnik jest trudny do rozbicia przez organizm.

„U kogoś z chorobą Crohna może powodować gazy, wzdęcia i dyskomfort, a czasem może dodatkowo przyczyniać się do biegunki” – mówi Kennedy.

Zaleca wybór ryżu jaśminowego z kolendry zamiast ryżu brązowego, który jest bogatszy w błonnik i dlatego jest trudniejszy do strawienia.

Pomijanie fasoli, kukurydzy i tortilli pełnoziarnistych – z których wszystkie mają zazwyczaj wyższą zawartość błonnika – jest również rozsądne, jeśli przechodzisz przez flarę.

Jeśli jednak nie masz harmoniqhealth.com żadnej choroby, spożywanie większej ilości błonnika może być dla ciebie dobre.

„Dla kogoś, kto nie jest w stanie aktywnej choroby, celem jest zwiększenie ilości błonnika w jak największym stopniu, ponieważ błonnik jest ogólnie zdrowy i może pomóc w zmniejszeniu chorób serca” – mówi Kennedy. „Możesz znaleźć równowagę w oparciu o to, gdzie jesteś w swoim stanie chorobowym i co okazało się skuteczne w przeszłości. ”

3. Wybierz miękką skorupę nad twardą skorupą

Jedząc taco, zawsze wybieraj miękkie skorupki, a nie twarde, które są smażone w głębokim tłuszczu. „Twarde muszle są bogatsze w tłuszcz i mogą być twardsze dla układu pokarmowego” – mówi Kennedy.

Sugeruje wybór miękkich, białych skorupek podczas jedzenia taco lub burrito.

Chipotle oferuje również miski do burrito, które według Kennedy’ego mogą być dobrą opcją „bez muszli”. Miski Burrito zawierają jednak sałatę, którą możesz chcieć pominąć, jeśli podrażnia twój przewód pokarmowy.

Na koniec trzymaj się z dala od frytek, które są również smażone w głębokim tłuszczu i zawierają dużo tłuszczu.

4. Mądrze wybieraj dodatki i sosy

Kennedy zauważa, że ​​chociaż każdy z chorobą Crohna jest inny, guacamole może być dobrym wyborem dla wielu.

„Jest w nim trochę jalapeño, co może powodować problemy, ale awokado zawiera również zdrowy tłuszcz, który byłby dobry dla osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna” – mówi.

Łagodna salsa i ser mogą działać u niektórych osób z chorobą Crohna, ale mogą być katastrofalne dla innych, zwłaszcza jeśli nie tolerujesz pomidorów lub nabiału.

„Te przedmioty mogą być opcjonalne dla osób z chorobą Crohna”, mówi Kennedy, "w zależności od tego, co działa dla Ciebie. ”

Wszystkie inne sosy, w tym salsa pomidorowa red-chile, salsa pomidorowa zielono-chile i salsa kukurydziana pieczona chile, są ostre i powinny być unikane przez osoby z chorobą Crohna.

5. Obserwuj, ile jesz

„Jedną z rzeczy, które zauważyłem w Chipotle, jest to, że porcje są zwykle bardzo duże, co może być wyzwalaczem dla osób z chorobą Crohna” – mówi Kennedy. „Próba przetworzenia całej tej żywności na raz może być trudna dla systemu. ”

Zaleca dzielenie posiłku z kimś innym lub zjedzenie połowy i zabranie reszty do domu na później. Pamiętaj tylko, aby ćwiczyć dobre bezpieczeństwo żywności i jak najszybciej umieścić resztki jedzenia w lodówce.

„Limit to dwie godziny” — mówi Kennedy. „To dwie godziny od momentu wyłączenia ciepła do momentu włożenia go do lodówki, i to w sumie. Więc jeśli włożysz go do lodówki, wyjmiesz i położysz na blacie podczas odgrzewania innych resztek, wlicza się to do całkowitego czasu. ”

Podgrzewając jedzenie, upewnij się, że robisz to, aż będzie gorące. „To ważne, aby pozbyć się wszelkich chorób przenoszonych przez żywność, które mogą być obecne” – mówi Kennedy.

Zapisz się do naszego biuletynu o chorobie Leśniowskiego-Crohna!

Najnowsze w chorobie Leśniowskiego-Crohna

Czy powinieneś spróbować przerywanego postu, jeśli masz chorobę Crohna?

Okresowy post może pomóc ludziom schudnąć i zdrowo się odżywiać, ale istnieje kilka powodów, dla których osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna mogą chcieć tego uniknąć.

Blake Miller 13 kwietnia 2021

Na Trend: gotowanie na chorobę Leśniowskiego-Crohna

Autor: Alyssa Etier 13 kwietnia 2021

Jestem w ciąży i mam IBD — czy powinienem otrzymać szczepionkę COVID-19?

Autor: Natalie (Sparacio) Hayden 3 marca 2021

Najlepsza rada Crohna na 2021 rok

Osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna oferują najlepsze wskazówki dotyczące radzenia sobie z nieswoistym zapaleniem jelit.

Blake Miller 16 lutego 2021

12 sposobów na pozbycie się flary Crohna

Jedna z kobiet dzieli się najlepszymi wskazówkami, jak radzić sobie z objawami – fizycznymi i emocjonalnymi – zaostrzenia.

Autor: Sarah Choueiry Simkin20 listopada 2020

11 niezbędnych apteczek dla osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna

Trzymaj te dostępne bez recepty leki i materiały pod ręką, aby powstrzymać objawy.

Autor: Colleen de Bellefonds 5 sierpnia 2020 r.

Najlepsze koktajle dla osób z chorobą Crohna

Koktajle zawierają mnóstwo witamin i minerałów w lekkostrawnej formie.

Autor: Jill Waldbieser 5 sierpnia 2020 r.

Radzenie sobie ze stratą podczas życia z IBD

Autor: Natalie (Sparacio) Hayden26 czerwca 2020

Co mężczyźni powinni wiedzieć o chorobie Leśniowskiego-Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna może w wyjątkowy sposób wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne mężczyzn.

Colleen de Bellefonds 26 maja 2020 r.

Co warto wiedzieć o telemedycynie, jeśli masz chorobę Crohna

Dowiedz się, jak wirtualne wizyty u lekarzy mogą pomóc w leczeniu nieswoistego zapalenia jelit.

Colleen de Bellefonds26 maja 2020Zobacz wszystko

Zupa meksykańska z kurczaka może być przygotowana ze składników zdrowych dla serca. Zdjęcie dzięki uprzejmości American Heart Association

Kiedy temperatura na zewnątrz jest lodowata, niewiele rzeczy jest bardziej satysfakcjonujących niż gorąca miska domowej zupy.

Pamiętaj o kilku wskazówkach dotyczących składników, a zupy możesz włączyć do swojej zdrowej dla serca diety.

„Zdrowe zupy mogą być dobrą opcją, gdy stosujesz dietę zdrową dla serca, ponieważ dostarczają stosunkowo mało kalorii," mówi dietetyk Everyday Health Kelly Kennedy, RD. „A utrzymanie prawidłowej wagi może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, cholesterol i trójglicerydy. ”

Zupy mają zwykle złą reputację ze względu na wysoką zawartość sodu i niezdrowych tłuszczów, co może zwiększać ryzyko wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca, ale Kennedy mówi: „Zupa na bazie bulionu o niskiej zawartości sodu to świetna opcja na rozpoczęcie posiłku lub nawet jako cały posiłek. ”

Oto wybór najlepszych zdrowych dla serca zup, jakie ma do zaoferowania internet.

Zupa dyniowa z czerwonej soczewicy z Cleveland Clinic

Ta pikantna zupa jest naładowana warzywami, co czyni ją doskonałym wyborem do włączenia do zdrowej dla serca diety. „Warzywa mają naturalnie niską zawartość tłuszczu, kalorii i sodu oraz są bogate w witaminy, minerały i błonnik” – mówi Kennedy. „Z tego powodu warzywa stanowią świetny dodatek do każdej zdrowej diety. ”

Zupa jest również mocno aromatyzowana ziołami, przyprawami, imbirem i sokiem z cytryny zamiast soli, co czyni ją bardzo korzystną dla kogoś, kto chce ograniczyć spożycie sodu.

„Zioła i przyprawy dodają głębi smaku, której po prostu nie ma sól, i pomagają utrzymać sód na minimalnym poziomie, co ma kluczowe znaczenie dla ogólnego, a zwłaszcza zdrowia serca”, mówi Kennedy.

Wreszcie, rośliny strączkowe, takie jak soczewica, są bogatym źródłem białka, błonnika, witamin i minerałów, co czyni je ważnym elementem zdrowej diety, mówi Kennedy.

Meksykańska Zupa Z Kurczaka według American Heart Association

Ta zupa to wariacja na temat starego faworyta i zawiera smaczny i zdrowy dla serca poncz.

Oprócz licznych korzyści zdrowotnych płynących z kupy warzyw w tej zupie, drób jest również ważną częścią zdrowej dla serca diety, ponieważ jest chudym źródłem białka.

Wybór piersi z kurczaka bez skóry ograniczy również ilość tłuszczów nasyconych w posiłku.

„Wybór zdrowych tłuszczów jest szczególnie ważny, jeśli masz lub próbujesz ograniczyć ryzyko rozwoju chorób serca” – mówi Kennedy.

Zupa jarzynowa lub z kurczaka od Genius Kitchen

Gdy masz ochotę na klasyczną zupę wegetariańską lub drobiowo-warzywną, ten przepis zapewni.

Jest naładowany warzywami, które oprócz wielu innych korzyści zdrowotnych mogą pomóc zmniejszyć talię.

„Warzywa dostarczają bardzo mało kalorii, co może przyczynić się do utraty wagi lub utrzymania zdrowej wagi” – mówi Kennedy.

Rosół o niskiej zawartości sodu jest również kluczem do utrzymania tego dania optymalnego dla zdrowego serca.

„Bulion w zupie jest często wielkim przestępcą, jeśli chodzi o sód. Ponieważ sód jest głównym składnikiem odżywczym, który należy ograniczyć, gdy próbujesz obniżyć ciśnienie krwi — kluczem do zdrowia serca — wybór bulionu o niskiej zawartości sodu może zdziałać cuda, aby poprawić zupę w zdrowiu serca. ”

Szybka tajska zupa z owoców morza według profilaktyki

Ryby mogą być pysznym dodatkiem do zdrowej dla serca diety.

„Ryby bogate w tłuszcze omega-3 są szczególnie zdrowe, ponieważ mogą pomóc obniżyć poziom trójglicerydów, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia serca” – mówi Kennedy.

Ryby, które są szczególnie bogate w kwasy omega-3, to łosoś, tuńczyk i makrela.

Kennedy zaleca wybór soku z małży o obniżonej zawartości sodu, jeśli to możliwe, ponieważ ten składnik może być bogaty w sód.

Domowa zupa z indyka od Mayo Clinic

Ta obfita zupa wymaga jęczmienia, który oferuje wiele korzyści zdrowotnych.

„Jako całe ziarno jęczmień jest bogatym źródłem błonnika, ale to, co sprawia, że ​​jęczmień jest szczególnie dobry dla zdrowia serca, to wysoka zawartość rozpuszczalnego błonnika, który może pomóc obniżyć poziom cholesterolu” – mówi Kennedy.

Przepis zawiera również niesolone pomidory w puszkach, kolejny sposób na dbanie o serce.

Konserwy mają zwykle dość wysoką zawartość sodu, więc szukaj produktów niesolonych lub o niskiej zawartości sodu. „Im niższy poziom sodu, tym lepiej dla ciśnienia krwi i ogólnego stanu zdrowia” – mówi Kennedy.

Zupa Z Kurczaka Niskosodowa od DaVita

Ten przepis na zupę wymaga filiżanki mrożonych warzyw mieszanych, ale nie daj się zwieść. To nadal jest dobre dla twojego serca.

„Chociaż niektórzy ludzie mogą unikać mrożonych warzyw, ponieważ uważają, że nie są tak dobre jak świeże, nie może to być dalsze od prawdy” – mówi Kennedy. „Zwykłe mrożone warzywo lub mieszanka warzywna bez dodatku sosu jest tak samo dobra jak świeże warzywo, ponieważ jest zbierane u szczytu świeżości i od razu mrożone, aby zachować swoje wartości odżywcze. ”